Groen licht voor fusie PCBO’s Boarnsterhim en Leeuwarden
Het initiatief voor de voorgenomen fusie is genomen door het bestuur van het PCBO Boarnsterhim, dat aansluiting zocht bij een grotere organisatie. PCBO Leeuwarden is daarbij een logische keus, omdat deze vereniging beschikt over een eigen centrale dienst en een management- en bestuursstructuur die beantwoordt aan de code ‘Goed bestuur, goed onderwijs’. Daarnaast grenzen de werkgebieden van beide verenigingen aan elkaar en zal een deel van de gemeente Boarnsterhim per 1 januari 2014 onderdeel worden van Leeuwarden. Het definitieve besluit is genomen na een gedetailleerd onderzoek.
Voordelen
Beide organisaties zien als voordelen dat hiermee een nog gezondere basis ontstaat voor het protestants christelijk basisonderwijs op kwalitatief hoog niveau in de regio. Positief is ook, dat de nieuwe organisatie als werkgever meer mobiliteits-, opleidings- en loopbaanmogelijkheden kan bieden.
PCBO Leeuwarden is straks een vereniging met veertien basisscholen op achttien locaties in Leeuwarden, Wirdum, Grou, Akkrum, Aldeboarn en Tersoal. De vereniging biedt dan een passend onderwijsaanbod aan ongeveer 3000 leerlingen.
Hieronder een kleine impressie van het tekenen van de notariële akte op 28 oktober jl.


